Коленская Татьяна Григорьевна 01.11

Карпович Андрей Владимирович 28.11

Воронович Екатерина Владимировна 28.11

Кондик Иван Адамович 30.11

PostHeaderIcon Пераможцы VII Адкрытага фестывалю даследчых і творчых работ вучняў

12 мая вучні Лельчыцкай раённай гімназіі ўпершыню прынялі ўдзел у Адкрытым фестывалі даследчых і творчых работ з міжнародным удзелам “Кніга – пачатак пачаткаў кожнай навукі”, які штогод ладзіць гімназія г. Калінкавічы.

У гэтым навучальным годзе Фестываль быў прысвечаны году малой радзімы. Гімназію прадстаўлялі вучаніца 9 “Б” класа Сасноўская Вікторыя ў конкурсе чытальнікаў; вучаніца 4 “Б” класа Сушчык Аліна ў секцыі “Гістарычная” з вучэбна-даследчай работай “Гісторыя аднаго фотаздымка”; вучні 5 “Б” класа Бут-Гусаім Ангеліна і Каваленка Данііл у секцыі “Філалагічная” з вучэбна-даследчай работай “Люстэрка загадкавае і таямнічае”.

Журы конкурсу складалі прадстаўнікі адміністрацыі г. Клінцы (Расія), выкладчыкі МДПІ ім. І.П.Шамякіна, настаўнікі гімназіі г. Калінкавічы. Геаграфія ўдзельнікаў надзвычай шырокая: г.Клінцы (Расія), г. Славуціч (Україна), Мінскае кадзецкае вучылішча, гімназіі і школы Мазыра, Светлагорска, Жыткавіч, Ельска, Петрыкава, г.п. Акцябрскага, Калінкавіч, г.п.Лельчыцы (Гомельская вобласць), Кобрына, Камянца (Брэсцкая вобласць). З кожным годам колькасць удзельнікаў павялічваецца, VII Адкрыты фестываль налічваў 310 удзельнікаў.

Усе работы нашых вучняў былі высока ацэнены журы конкурсу: дыпломы ІІІ ступені атрымалі юныя даследчыкі Аліна Сушчык, Ангеліна Бут-Гусаім, Данііл Каваленка; дыплом лаўрэата конкурсу чытальнікаў атрымала Вікторыя Сасноўская.

Віншуем гімназістаў і настаўнікаў Наталлю Уладзіміраўну Сушчык, Ірыну Рыгораўну Казачэнка, Валянціну Афанасьеўну Казачок, якія дапамаглі сваім вучням стаць пераможцамі, і жадаем поспехаў у іх творчай і даследчай дзейнасці.